درماتیت استازیس یا التهاب پوست

درماتیت استازیس [استیسیس درماتایتیس] التهاب پوست است که در مردم دچار ضعف گردش خون ایجاد می‎شود. بیشترین شیوع آن در ناحیه زیر زانو دیده می‌شود زیرا ناحیه مزبور محدوده‌ای در بدن است که خون به طور معمول در آن انباشته می‎شود.وقتی خون در وریدهای ناحیۀ زیر زانو انباشته یا جمع می‌شود، فشار وارد شده بر وریدها افزایش می‌یابد. افزایش فشار به کاپیلاری‌ها صدمه می‌زند، که رگ‌های خونی بسیار کوچک هستند. این وضعیت باعث می‌شود تا پروتئین‎ها به درون بافت‌ها نشت کنند. این نشت به تجمع سلول‎های خون، مایعات و پروتئین‎ها منجر می‎شود و تجمع ایجاد شده سبب ورم کردن ناحیه ساق پا می‌گردد. این ورم زیر عنوان ادم پیرامونی یا ادم محیطی شناخته می‌شود.

مردم مبتلاء به درماتیت استازیس به طور معمول دچار ورم در ناحیه زیر زانوها، زخم‌های باز یا خارش و سرخی پوست می‌شوند.یک نظریه بر آن است که پروتئینی به نام فیبرینوژن ممکن است مسؤول تغییراتی باشد که در پوست ایجاد می‌گردد. وقتی فیبرینوژن به داخل بافت‌ها نشت می‎کند، بدن این پروتئین را به یک شکل فعال پروتئین موسوم به فیبرین تبدیل می‌کند. وقتی فیبرین دچار نشت می‌شود کاپیلاری‌ها را احاطه کرده باعث ایجاد چیزی می‌گردد که زیر عنوان کاف‌های فیبرین شناخته می‌شود. کاف‌های فیبرین از ورود اکسیژن به بافت‌ها پیشگیری می‌کنند. وقتی اکسیژن کافی به سلول‎ها نرسد آنها دچار آسیب شده و می‌میرند.

حتما بخوانید :  رژیم کم کربوهیدرات ریفلاکس معده را درمان می‌کند

درباره وان طب

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی وان طب : مرجع اطلاع‌رسانی جامع اینترنتی محصولات پزشکی، زخم، دیابت، مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی معتبر و با گارانتی اصل می‌باشد. هدف از راه‌اندازی این وبسایت تسهیل در زمینه خرید مشتریان و همچنین مشاوره صحیح در این خصوص می‌باشد.مجموعه وان طب استفاده از مشاورین مجرب زخم و دیابت، با مجوزهای لازمه از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی؛ بر این باور است در راستای حقوق مشتری مداری، مشاوره صحیح و با علم روز را ارائه نماید تا در انتخاب صحیح، شما مشتریان گرامی را یاری نماید.مهم‌ترین هدف وان طب، تجلی کیفیت در دنیای واقعی است که با تکیه بر معتبرترین و کارآمدترین مشاوره وارائه صحیح ترین و سریع ترین روند فروش و ارسال برای مشتریان گرامی، به ارمغان خواهد رسید.حوزه فعالیت : فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی وان طب در حوزه فروش تمامی محصولات اعم از محصولات زخم، دیابت، مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی در تمامی گروه‌های سنی فعالیت دارد و در این راستا با کیفیت‌ترین محصولات را به مشتریان ارائه خواهد داد.

پاسخی بگذارید