عفونت خون یا سپسیس(Sepsis)

سپسیس نوعی بیماری است که به علت مواد سمی تولید شده توسط عوامل عفونی مثل باکتری، ویروس یا قارچ‌ها و یا به دلیل سیستم دفاعی ضعیف بوجود می‌آید. در واقع افراد با سیستم دفاعی ضعیف بیشتر به این بیماری دچار می‌شوند.

ضعف سیستم ایمنی بدن می‌تواند در اثر بیماری‌هایی نظیر دیابت، ایدز، مصرف برخی داروها مانند استروئیدها یا داروهای شیمی درمانی و استفاده از داروهای قوی در بیماران سرطانی و پیوند بوجود آید. نوزادان و افراد مسن (بزرگسالان) جزو گروهایی هستند که به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

حتما بخوانید :  تعریف زخم و لایه های زخم

بیماران بستری در بیمارستان گروه دیگری هستند که به دلیل تزریق وریدی، زخم‌های جراحی و یا زخم‌های بستر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. بیماری‌هایی نظیر عفونت ریه، عفونت مثانه، عفونت کلیه (عفونت ادراری)، عفونت پوست، عفونت شکم (مثل التهاب آپاندیس)، عفونت استخوان و عفونت مغزی (مثل مننژیت) نیز می‌توانند با گسترش در بدن باعث این بیماری شوند.

علائم عفونت خون یا سپسیس :

  • افزایش و کاهش دمای بدن
  • لرز
  • افزایش ضربان قلب و تنفس
  • کاهش سطح هوشیاری
  • هذیان گویی و گیجی
  • خونریزی‌های کوچک زیر پوستی (که می‌تواند به صورت تغییر رنگ پوست یا به صورت نقطه‌های کوچک قرمز باشد)
  • درد مفاصل مثل ستون مهره‌ها
  • احساس درد در مچ دست، ران، آرنج و زانو
  • در بدترین وضعیت، عفونت خون می‌تواند باعث افت سریع فشار خون شود که به آن #شوک_عفونی گفته می‌شود.

منبع : کانال تخصصی درمان زخم

درباره وان طب

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی وان طب : مرجع اطلاع‌رسانی جامع اینترنتی محصولات پزشکی، زخم، دیابت، مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی معتبر و با گارانتی اصل می‌باشد. هدف از راه‌اندازی این وبسایت تسهیل در زمینه خرید مشتریان و همچنین مشاوره صحیح در این خصوص می‌باشد.مجموعه وان طب استفاده از مشاورین مجرب زخم و دیابت، با مجوزهای لازمه از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی؛ بر این باور است در راستای حقوق مشتری مداری، مشاوره صحیح و با علم روز را ارائه نماید تا در انتخاب صحیح، شما مشتریان گرامی را یاری نماید.مهم‌ترین هدف وان طب، تجلی کیفیت در دنیای واقعی است که با تکیه بر معتبرترین و کارآمدترین مشاوره وارائه صحیح ترین و سریع ترین روند فروش و ارسال برای مشتریان گرامی، به ارمغان خواهد رسید.حوزه فعالیت : فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی وان طب در حوزه فروش تمامی محصولات اعم از محصولات زخم، دیابت، مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی در تمامی گروه‌های سنی فعالیت دارد و در این راستا با کیفیت‌ترین محصولات را به مشتریان ارائه خواهد داد.

پاسخی بگذارید