مقایسه وکیوم تراپی با روش های نوین در درمان زخم پای دیابتی

مقايسه معیارهای درمان زخم با فشار منفی با استفاده از وکیوم تراپی ، با درمان پیشرفته زخم مرطوب در درمان زخم های دیابتی پا یک آزمایش کنترل شده تصادفی چندمرحله ای پیتر ای. بلوم، DPM1، جوی والترز، DPM2، ویت پین، MD3، خوزه ایالا، DPM4 و جان لنتیس، MDS متقاضیان نویسنده آدرس مکاتبات و درخواست مجددا به دکتر Peter A. Blume، مرکز آمریکای شمالی حفاظت از عصاره ها، ۵۰۶ Blake St.، New Haven، CT 06515. E
یک آزمایش کنترل شده تصادفی چندمرحله ای

چکیده

هدف- هدف از این مطالعه ارزیابی ایمنی و اثربخشی بالینی درمان زخمهای تحت فشار منفی (NPWT) در مقایسه با درمان زخم  پیشرفته (AMWT) برای درمان زخم های پا در بیماران دیابتی است.
طراحی و روش تحقیق- این آزمایش کنترل شده تصادفی چندمرکزی ۳۴۲ بیمار با میانگین سنی ۵۸ سال را ثبت نمود؛ ۷۹٪ مرد بودند. بستن زخم کامل به عنوان بستن پوست ( ۱۰۰٪ اپیتلیوزیس مجدد ) بدون نیاز به زهکشی یا الزامات پانسمان تعریف شده است. بیماران به صورت تصادفی به NPWT (بسته شدن خلاء) و یا AMWT (به طور عمده هیدروژل و آلژینات ها) اختصاص داده شدند و در صورت لزوم استاندارد درمان خارج از دسترس را دریافت کردند. ارزیابی درمان تا روز ۱۱۲  یا بسته شدن زخم به هر وسیله ای بود. بیمارانی که زخم هایشان زخم بستند را در ۳ و ۹ ماه پیگیری می کردند. هر بازدید مطالعه شامل ارزیابی بسته شدن توسط معاینه زخم و ردیابی بود.

نتایج

بیشترین نسبت زخم پای زخم به پایان رسیدگی زخم کامل با NPWT (73 از ۱۶۹، ۴۳٫۲٪) از AMWT (48 از ۱۶۶، ۲۸٫۹٪) در دوره ۱۱۲ روزه فعال (۰۰۷ = p). بیماران NPWT به طور معنی داری (P 0.035) دارای اختلال اضطراب کمتر بودند. نسبت روز های مراقبت درمانی خانگی به کل روزهای درمان برای NPWT 9،۷۷۱ از ۱۰،۵۷۹ (۸۹٫۵٪) و ۱۲،۲۱۰ از ۱۲،۸۱۰ (۳ ۹۵٫۳٪) برای AMWT بود. در ارزیابی ایمنی، اختلاف معنی داری بین گروه ها در عوارض مربوط به درمان مانند عفونت، سلولیت و استئومیلیت در ۶ ماه مشاهده نشد.

نتیجه گیری

به نظر می رسد NPWT برای درمان زخم های پای دیابتی ایمن تر و موثرتر از AMWT است.

نقش وکیوم تراپی در درمان عفونتهای استخوانی

وکیوم تراپی در درمان عفونتهای عمیق استخوانی بعد از جراحی استخوانی و برداشتن بافتهای عفونی بسیار کمک کننده خواهد بود. در این روش با کمک یک سیستم پانسمان بسته و اندازه گیری روزانه میزان ترشحات و در پی بسته شدن زخم توسط یک سیستم بسته به کمک فشار منفی ، کاهش میزان باکتری های موجود در زخم را خواهیم داشت و باعث آزاد شدن سیتوکین های التهابی در فاز التهاب خواهد شد. با استفاده از این استراتژی جدید چندین جنبه از زخم های عفونی همزمان به کمک حذف تمام مواد خارجی، ثبات مکانیکی پوششی بسته و سرعت ترمیم بالا پوشش داده می شود.

تاثیر اعمال فشار_منفی ( وکیوم تراپی ) در درمان زخم:

 • افزایش سرعت تقسیم میتوز
 • خونرسانی به بافت
 • کاهش تعداد تعویض پانسمان در طول دوره درمان
 • درمانی سریع، مقرون به صرفه ، کارآمد و بدون ایجاد درد
 • کمک به تخلیه ترشحات و عفونت های باکتریایی از سطح زخم
 • تسریع ایجاد بافت گرانوله
 • حفظ رطوبت زخم در محیط پانسمان ایزوله
 • افزایش میزان اکسیژن و تغذیه بهتر بافت
 • نزدیک شدن لبه های زخم به یکدیگر تحت تاثیر وکیوم
 • کاهش رشد باکتری ها
 • کاهش ادم بافتی
 • کاهش طول دوره درمان
 • پوشاندن سطوح استخوانی، لیگامانی و تاندونی تحت تاثیر وکیوم
 • ترمیم سریع زخم های حفره ای و تونلی تحت تاثیر وکیوم
 • عدم آلودگی محیط اطراف و نشت ترشحات از زخم

حتما بخوانید :  علائم نشان دهنده سرطان استخوان را بشناسید!

درباره وان طب

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی وان طب : مرجع اطلاع‌رسانی جامع اینترنتی محصولات پزشکی، زخم، دیابت، مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی معتبر و با گارانتی اصل می‌باشد. هدف از راه‌اندازی این وبسایت تسهیل در زمینه خرید مشتریان و همچنین مشاوره صحیح در این خصوص می‌باشد.مجموعه وان طب استفاده از مشاورین مجرب زخم و دیابت، با مجوزهای لازمه از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی؛ بر این باور است در راستای حقوق مشتری مداری، مشاوره صحیح و با علم روز را ارائه نماید تا در انتخاب صحیح، شما مشتریان گرامی را یاری نماید.مهم‌ترین هدف وان طب، تجلی کیفیت در دنیای واقعی است که با تکیه بر معتبرترین و کارآمدترین مشاوره وارائه صحیح ترین و سریع ترین روند فروش و ارسال برای مشتریان گرامی، به ارمغان خواهد رسید.حوزه فعالیت : فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی وان طب در حوزه فروش تمامی محصولات اعم از محصولات زخم، دیابت، مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی در تمامی گروه‌های سنی فعالیت دارد و در این راستا با کیفیت‌ترین محصولات را به مشتریان ارائه خواهد داد.

پاسخی بگذارید